Telefon
WhatsApp
  • 23 Şubat 2021, 00:40
Hafriyat

         Hafriyat, genel anlamı ile bir alanda yapılan tüm kazı çalışmalarını ve bu kazılar sonucu ortaya çıkan malzemenin, molozun kaldırılmasını ve uygun alanlara nakliye edilerek boşaltılmasını işlemini kapsar. Hafriyat işlemleri kapsamında gerçekleştirilecek kazı çalışmaları, temel kazılarını, çukur, hendek ve kanal kazılarını, yıkım işlemlerini kapsamaktadır.
        Kazı işlemleri, belirli teknik şartnameler kapsamında düzenlenmiş, iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliklerince çok tehlikeli sınıfa giren işlemlerdir. Kazı işlemlerinde uygun araç ve ekipman kullanımı önemli olduğu kadar, ehil ve uzman operatörlerin bu işlemler sırasında yer alması gerekmektedir.
     Özellikle inşaat sektöründe iş kazalarının, yaralanmaların hatta ölümle sonuçlanan kazaların çok görüldüğü bilinmektedir. Hafriyat işlemleri de uygun ve teknik şekilde gerçekleştirilmediğinde, kazalara, yaralanmalara, maddi ve manevi kayıplara yol açabilir. Bu nedenle profesyonel firmalar tarafından gerçekleştirilmesi esastır.
         Günümüzde hafriyat konusunda uzmanlaşmış ve bu işi gerekli tüm teknik şartlar ile yerine getiren pek çok uzman firma bulunmaktadır. Hafriyat işlemleriniz için firma bulmak istediğinizde ise öne çıkan kriterler, hafriyat  işlemi için yeterli araç parkuru ve deneyimi sağlayabilmesidir. Profesyonel olmayan firmalar yada kişiler tarafından yapılan hafriyat hizmetleri, daha büyük sorunlara neden olabilir ve işin yeniden yapılması gerekebilir. Bu da sizin için hem zaman kaybına hem de maddi kayıplara sebep olacaktır.

Paylaş

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0532) 367 75 26

BİZ SİZİ ARAYALIM